Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul Avcılar’da Mobilya Fabrikasında Çıkan Yangın

İstanbul Avcılar’da Mobilya Fabrikasında Çıkan Yangın

Güncel Adana Güncel Adana -
17

Yangın Sırasında Bir İşçi Hayatını Kaybetti

İstanbul’un Avcılar ilçesinde bulunan Üniversite Mahallesi’nde yer alan Bağlariçi Caddesi’ndeki bir mobilya fabrikasında dün akşam saatlerinde çıkan yangın faciası, bir işçinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlandı.

Yangının Elektrik Sisteminden Kaynaklandığı Düşünülüyor

Dün saat 16.00 sıralarında meydana gelen yangının, elektrik sistemi kaynaklı olabileceği belirtiliyor. İtfaiye ekipleri, olay yerine gelerek yangına müdahale etti ancak fabrikada çalışan İran vatandaşı Metin Mehtizade yoğun dumandan etkilenerek mahsur kaldı ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yangında İki İşçi Kurtarılırken, Üç İtfaiye Eri de Dumandan Etkilendi

Fabrikada çalışan üç işçiden ikisi kendi imkanlarıyla binadan çıkarken, Metin Mehtizade ise itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Yangında dumandan etkilenen üç itfaiye eri de tedavi altına alındı. Yangın, ekipler tarafından kontrol altına alınarak söndürüldü.

Avcılar Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlatırken, kurtulan işçiler ve işyeri sahibi ifadeleri almak üzere polis merkezine götürüldü. Ayrıca, fabrikada çalıştığı belirlenen 18 yaşından küçük bir yabancı uyruklu çocuk da Çocuk Büro Amirliği ekiplerine teslim edildi.

İlgili Yazılar