Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İran Cumhurbaşkanı Adayları Arasında Internet Yasakları ve Başörtüsü Tartışması

İran Cumhurbaşkanı Adayları Arasında Internet Yasakları ve Başörtüsü Tartışması

Güncel Adana Güncel Adana -
19

Devlet Televizyonunda Üçüncü Tur Münazara

İran’da cumhurbaşkanı adayları arasında devlet televizyonunda yapılan üçüncü tur münazarada internet yasakları ve zorunlu başörtüsü uygulaması ele alındı.

Reformist Aday Mesud Pezeşkiyan’ın Görüşleri

Reformist aday Mesud Pezeşkiyan, münazarada internet yasaklarının normal koşullarda halka zarar verdiğini belirterek, cumhurbaşkanı olması halinde birçok yasağı kaldıracağını ifade etti. Ayrıca zorunlu başörtüsü uygulamasının zorla olmayacağını vurguladı.

Din Adamı Mustafa Purmuhammedi’nin Değerlendirmesi

Adaylardan din adamı Mustafa Purmuhammedi, internet yasaklarının artık endişe verici bir hal aldığını ve VPN hizmetlerinin insanların güvenliğini tehlikeye attığını belirtti. Zorunlu başörtüsü konusunda ise kanun hükmü olmasına rağmen zorla uygulanmayacağını söyledi.

Muhafazakar Aday Muhammed Bakır Kalibaf’ın Görüşleri

Muhafazakar aday Muhammed Bakır Kalibaf, internet yasaklarına karşı olduğunu ve zorunlu başörtüsü yasasının şiddetle çözülemeyeceğini ifade etti. Ayrıca yabancı uygulamalar yerine yerli platformların kullanılması gerektiğini savundu.

Adaylar Arasındaki Diğer Görüşler

Diğer adaylar da internet yasakları, başörtüsü konusu ve yerli platformların önemi üzerine farklı görüşler ortaya koyarken, seçimin sonucunun halk tarafından belirleneceği vurgulandı.

İlgili Yazılar