Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İngiltere’de Yanlış Teşhis Sonucu Kanserle Mücadele Eden Kadın: Natalie Wild

İngiltere’de Yanlış Teşhis Sonucu Kanserle Mücadele Eden Kadın: Natalie Wild

Güncel Adana Güncel Adana -
21

Natalie Wild, Ailesinin Başına Gelen Dramı Paylaştı

İngiltere’de yaşayan Natalie Wild, ailesinin başına gelen trajediyi basınla paylaşarak herkesi uyardı. Kız kardeşine doktorlar tarafından yanlış teşhis konularak COVID-19 olduğu söylendiğini anlatan Wild, aslında kardeşinin kanser olduğunu öğrendiklerini ve bu nedenle kardeşini kaybettiğini ifade etti.

Kardeşinin COVID-19 Teşhisi ve Kanserle Mücadelesi

Wild, kardeşinin 2020 yılının nisan ayında COVID-19’a yakalandığını düşündüklerini ancak hastalığın uzun süre devam etmesi ve durumunun kötüleşmesi üzerine gerçek teşhisi aldıklarını anlattı. Kardeşinin solunum sorununun COVID-19’a bağlanmasına rağmen bir türlü iyileşemediğini belirten Wild, kardeşinin zamanla çok kilo kaybettiğini ve yoğun bakıma alındığını paylaştı.

Yumurtalık Kanseri Teşhisi ve Kayıp

Kasım ayında kardeşinin hastaneye kaldırıldığını ve doktorların yumurtalık kanseri teşhisi koyduğunu aktaran Wild, ameliyat sonrası kardeşinin bir süre mücadele ettiğini ancak maalesef kaybettiğini söyledi. Wild, kardeşinin hayatını kaybetmesinin ardından sebepsiz yere COVID-19 teşhisinin konulmasından büyük bir üzüntü duyduğunu ifade etti.

Farkındalık Oluşturma Çalışmaları

Kardeşini kaybettikten sonra ‘Hedef Yumurtalık Kanseri’ grubuyla çalışmaya başlayan Natalie Wild, benzer durumların yaşanmaması için farkındalık oluşturmayı hedeflediğini belirtti. Kendi deneyiminden yola çıkarak insanları bilinçlendirmek ve doğru teşhisin ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istediğini söyledi.

İlgili Yazılar