Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. İngiliz Şarkıcı Dua Lipa, Gazze’deki Halkla Dayanışma İçinde

İngiliz Şarkıcı Dua Lipa, Gazze’deki Halkla Dayanışma İçinde

Güncel Adana Güncel Adana -
25

Dua Lipa, Instagram Hesabından Gazze’ye Destek Çağrısı Yaptı

İngiliz şarkıcı Dua Lipa, 88 milyondan fazla takipçisi bulunan Instagram hesabından yaptığı paylaşımla, Gazze’deki halkla dayanışma içinde olmaya çağırdı. Lipa, hikaye bölümünden “#AllEyesonRafah (Tüm gözler Refah’ın üstünde)” etiketiyle paylaşım yaparak, “Çocukların diri diri yakılmasına asla haklı bir sebep gösterilemez. Tüm dünya, İsrail soykırımını durdurmak için seferber oluyor” ifadelerine yer verdi.

Lipa, Gazze İçin Kalıcı Ateşkes Çağrısında Bulundu

Dua Lipa, ayrıca Gazze için kalıcı ateşkes çağrısında bulunarak, barış ve adalet çağrısını ön plana çıkardı. Lipa’nın bu paylaşımı, geniş kitleler tarafından destek ve takdirle karşılandı.

Uluslararası Adalet Divanı’nın Kararı ve İsrail’in Saldırıları

Birleşmiş Milletler’in yargı organı Uluslararası Adalet Divanı (UAD), 24 Mayıs’ta aldığı tedbir kararlarında, İsrail’in Refah’a yönelik saldırılarını derhal durdurmasına hükmetmişti. Ancak İsrail, UAD’nin kararına rağmen Gazze Şeridi’ndeki Refah kentinde zorla yerlerinden edilen Filistinlilere saldırmış ve onlarca insanın hayatını kaybetmesine neden olmuştu.

Şahitler, İsrail savaş uçaklarının kampa en az 8 roketle saldırı düzenlediğini belirtmişti. Bu saldırılar uluslararası toplumda büyük endişe yaratmış ve Gazze’deki insan hakları ihlalleri gündeme gelmişti.

İlgili Yazılar