Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İçişleri Bakanı: “Çorum ve Sinop’ta Mahzen-50 Operasyonlarıyla Organize Suç Örgütleri Çökertildi”

İçişleri Bakanı: “Çorum ve Sinop’ta Mahzen-50 Operasyonlarıyla Organize Suç Örgütleri Çökertildi”

Güncel Adana Güncel Adana -
21

Operasyon Detayları

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Çorum ve Sinop merkezli 6 ilde jandarma tarafından gerçekleştirilen “Mahzen-50” operasyonlarının başarıyla sonuçlandığını duyurdu.

Çorum’daki Operasyon

Çorum’da Yunus Emre Akyıldız ve Gözde Akyıldız’ın liderliğini yaptığı organize suç örgütü çökertildi. Operasyonda elebaşları dahil 39 şüpheli yakalanarak, 27’si tutuklandı ve 6’sı hakkında adli kontrol kararı verildi. Operasyonlarda yüklü miktarda para, çek ve tabanca ele geçirildi. Ayrıca MASAK ile yapılan çalışmalar sonucunda şüphelilere ait çok sayıda mal varlığına el konuldu.

Sinop’taki Operasyon

Sinop’ta Mustafa Demir’in liderliğini yaptığı organize suç örgütü de etkisiz hale getirildi. Operasyonda ele geçirilen değerli materyaller arasında 448 milyon TL değerinde 112 tapu senedi, 20 milyon TL değerinde 347 borç senedi, 4 milyon TL değerinde 24 çek, 5 ruhsatsız tabanca, döviz ve altın bulunuyor. Suçtan elde edilen mal varlıklarının aklanması kapsamında şüphelilere ait birçok mülk ve hesaba el konuldu.

Bakan Yerlikaya’nın Açıklamaları

Bakan Yerlikaya, operasyonların ardından yaptığı açıklamada, suça bulaşanlara göz açtırmayacaklarını vurgulayarak, jandarma ve diğer kurumları tebrik etti. Milletin duasının kendileriyle olduğunu belirterek, organize suç örgütlerine karşı kararlı mücadelelerinin süreceğini ifade etti.

İlgili Yazılar