Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Filistinli Vefa Cerrar’ın Bacakları Ampüte Edildi, Durumu Kritik

Filistinli Vefa Cerrar’ın Bacakları Ampüte Edildi, Durumu Kritik

Güncel Adana Güncel Adana -
33

Filistinli Avukat Halid Mehacine Açıklamalarda Bulundu

Filistinli avukat Halid Mehacine, Cenin sakinlerinden Vefa Cerrar’ın bacaklarının diz altından ampüte edildiğini açıkladı.

Cerrar’ın Durumu ve Tutukluluk Prosedürleri

Mehacine, Cerrar’ı İsrail’in kuzeyindeki Afula Hastanesindeki yoğun bakım odasında ziyaret ettiğini ve Cerrar’ın uyutulduğunu belirtti. Aynı zamanda Cerrar’ın tutukluluk prosedürlerine tabi olduğunu dile getirdi.

İdari Tutukluluk Kararı Verildi

Yaralı ve sağlık durumu kötü olmasına rağmen Cerrar hakkında idari tutukluluk kararı verildiğini aktaran Mehacine, Cerrar’ın eşi Abdulcebbar Cerrar’ın da Şubat 2024’ten bu yana idari tutuklu olduğunu açıkladı.

İsrail’in Cenin Saldırıları

21-23 Mayıs tarihlerinde İsrail ordusu, Batı Şeria’nın Cenin kenti ve kampına düzenlediği bonus veren siteler saldırılarda 12 Filistinli hayatını kaybetti, 21 Filistinli yaralandı. Bu saldırılarda 7 ev tamamen tahrip olurken, yüzlerce ev de hasar gördü.

İsrail’in İdari Tutukluluk Uygulaması

İsrail, “idari tutukluluk” adını verdiği uygulama ile Filistinlileri istihbarata dayalı 1 ila 6 ay süreyle alıkoyabiliyor. Tutuklunun “İsrail’in güvenliği için tehlike teşkil ettiğine” karar verilmesi halinde askeri hakim, suç ispatı olmaksızın tutukluluk süresini 5 yıla kadar uzatabiliyor.

İlgili Yazılar