Fed faiz kararı ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? Amerikan Merkez Bankası faiz artıracak mı?

Piyasaların gözü kulağı Fed'de... Önümüzdeki hafta Amerikan Merkez Bankası faiz kararını açıklayacak. Dünya bu toplantıya kilitlenirken "Fed faiz kararı ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? Amerikan Merkez Bankası faiz artıracak mı?" sorusu geliyor. FED TOPLANTISI NE ZAMAN? Şubat ayında Fed toplantısı yapılmayacak. Senenin ikinci toplantı ise 15-16 Mart tarihlerinde yapılacak. Üçüncü toplantı da 3-4 Mayıs tarihinde gerçekleşecek. FED'DEN FAİZ AÇIKLAMASI Fed Başkanı Jerome Powell, "Rusya'nın Ukrayna'yı işgali ABD ekonomisi üzerinde yüksek derecede belirsizlik etkisi yapıyor. Mart ayında faiz artırmanın uygun olduğunu düşünüyorum" dedi.

Fed faiz kararı ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? Amerikan Merkez Bankası faiz artıracak mı?

Piyasaların gözü kulağı Fed'de... Önümüzdeki hafta Amerikan Merkez Bankası faiz kararını açıklayacak. Dünya bu toplantıya kilitlenirken "Fed faiz kararı ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? Amerikan Merkez Bankası faiz artıracak mı?" sorusu geliyor.

FED TOPLANTISI NE ZAMAN?

Şubat ayında Fed toplantısı yapılmayacak. Senenin ikinci toplantı ise 15-16 Mart tarihlerinde yapılacak. Üçüncü toplantı da 3-4 Mayıs tarihinde gerçekleşecek.

FED'DEN FAİZ AÇIKLAMASI

Fed Başkanı Jerome Powell, "Rusya'nın Ukrayna'yı işgali ABD ekonomisi üzerinde yüksek derecede belirsizlik etkisi yapıyor. Mart ayında faiz artırmanın uygun olduğunu düşünüyorum" dedi.