FED | Amerikan Merkez Bankası (FED) toplantısı faiz kararı hangi tarihte açıklanacak?

Piyasalar Fed toplantısına kilitlenmiş vaziyette... Fed'in faizleri yükseltmesi beklenirken oranlar merak ediliyor. Peki, FED toplantısı ne zaman? FED TOPLANTISI NE ZAMAN? 2022 senesinin üçüncü toplantısı 3-4 Mayıs tarihinde gerçekleşecek. PİYASA AKTÖRLERİ FED BEKLENTİLERİNİ REVİZE EDİYOR Fed yetkililerinden para politikası patikasına ilişkin yönlendirmeler birbirini izlerken, piyasa aktörleri de Fed beklentilerini revize ediyor. Bu aktörlerden biri de Nomura oldu. Fed ile ilgili beklentisini değiştiren Nomura mayıs ayında 50 baz puanlık faiz artışının ardından, haziran ve temmuz aylarında da 75'er baz puanlık yükseliş yapılacağını öngördü. Nomura Küresel Piyasalar Araştırma Müdürü Rob Subbaraman, Fed'in nötr faize ulaşmak için önden yüklemeli faiz artışları yapmasını beklediklerini belirtti.

FED | Amerikan Merkez Bankası (FED) toplantısı faiz kararı hangi tarihte açıklanacak?

Piyasalar Fed toplantısına kilitlenmiş vaziyette... Fed'in faizleri yükseltmesi beklenirken oranlar merak ediliyor. Peki, FED toplantısı ne zaman?

FED TOPLANTISI NE ZAMAN?

2022 senesinin üçüncü toplantısı 3-4 Mayıs tarihinde gerçekleşecek.

PİYASA AKTÖRLERİ FED BEKLENTİLERİNİ REVİZE EDİYOR

Fed yetkililerinden para politikası patikasına ilişkin yönlendirmeler birbirini izlerken, piyasa aktörleri de Fed beklentilerini revize ediyor.

Bu aktörlerden biri de Nomura oldu. Fed ile ilgili beklentisini değiştiren Nomura mayıs ayında 50 baz puanlık faiz artışının ardından, haziran ve temmuz aylarında da 75'er baz puanlık yükseliş yapılacağını öngördü.

Nomura Küresel Piyasalar Araştırma Müdürü Rob Subbaraman, Fed'in nötr faize ulaşmak için önden yüklemeli faiz artışları yapmasını beklediklerini belirtti.