Erdoğan'dan Erbakan sorusuna dikkat çeken yanıt: Ağlatma bizi ya

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı TRT ortak yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu. 2011 yılında hayatını kaybeden Saadet Partisi eski genel Başkanı Necmettin Erbakan ile ilgili gelen bir soru ise Erdoğan'ı duygulandırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine yöneltilen 'Attığınız imzalardan hangisini atarken en çok heyecan duydunuz?' sorusuna şöyle cevap verdi. Ayasofya. Allah rahmet eylesin üstat (Necip Fazıl Kısakürek) Sultanahmet'te konuşuyor. 'Ayasofya açılacak, Ayasofya açılacak...' Takdimini yapan da benim. Açmak da Allah'a hamd olsun bize nasip oldu. Üstadın o kararlılığını orada yaşadık. Ondan sonra da Ayasofya'yı açmak Rabbime hamd olsun bize nasip oldu. Nasıl duygulanmayayım? Erdoğan, Abdulkadir Selvi'nin 'Taksim'e cami açtınız, Ayasofya'yı ibadete açtınız, başörtüsü sorununu çözdünüz. Bunlar merhum Erbakan'ın da hayaliydi, bunu siz gerçekleştirdiniz. Ama Erbakan'ın partisi olan parti sizin yanınızda değil.' sözlerine 'Ağlatma bizi ya. Karıştırma oraları ağlatma bizi dur. Maalesef. Erbakan hocamızın o vaatlerini gerçekleştirmiş biri olmamıza rağmen onunla o yolu yürümüş biri olarak şu anda birilerinin farklı zeminde, tam bu adımlara karşı olanlarla beraber olmaları insanı ciddi manada yıkıyor." şeklinde cevap verdi. Erdoğan'dan son dakika EYT açıklaması! İlk maaşlar için tarih verdi...Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na yeni slogan: Bay bay Kemal!İşte Millet İttifakı'nın vaatleri! İstanbul Sözleşmesi'ne Saadet Partisi şerhi14 Mayıs seçimleri dünyada gündem!

Erdoğan'dan Erbakan sorusuna dikkat çeken yanıt: Ağlatma bizi ya

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı TRT ortak yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu. 2011 yılında hayatını kaybeden Saadet Partisi eski genel Başkanı Necmettin Erbakan ile ilgili gelen bir soru ise Erdoğan'ı duygulandırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine yöneltilen 'Attığınız imzalardan hangisini atarken en çok heyecan duydunuz?' sorusuna şöyle cevap verdi.

Ayasofya. Allah rahmet eylesin üstat (Necip Fazıl Kısakürek) Sultanahmet'te konuşuyor. 'Ayasofya açılacak, Ayasofya açılacak...' Takdimini yapan da benim. Açmak da Allah'a hamd olsun bize nasip oldu. Üstadın o kararlılığını orada yaşadık. Ondan sonra da Ayasofya'yı açmak Rabbime hamd olsun bize nasip oldu. Nasıl duygulanmayayım?

Erdoğan, Abdulkadir Selvi'nin 'Taksim'e cami açtınız, Ayasofya'yı ibadete açtınız, başörtüsü sorununu çözdünüz. Bunlar merhum Erbakan'ın da hayaliydi, bunu siz gerçekleştirdiniz. Ama Erbakan'ın partisi olan parti sizin yanınızda değil.' sözlerine

'Ağlatma bizi ya. Karıştırma oraları ağlatma bizi dur. Maalesef. Erbakan hocamızın o vaatlerini gerçekleştirmiş biri olmamıza rağmen onunla o yolu yürümüş biri olarak şu anda birilerinin farklı zeminde, tam bu adımlara karşı olanlarla beraber olmaları insanı ciddi manada yıkıyor." şeklinde cevap verdi.

Erdoğan'dan son dakika EYT açıklaması! İlk maaşlar için tarih verdi...
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na yeni slogan: Bay bay Kemal!
İşte Millet İttifakı'nın vaatleri! İstanbul Sözleşmesi'ne Saadet Partisi şerhi
14 Mayıs seçimleri dünyada gündem!