Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı Kura Başvuru Süreci

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı Kura Başvuru Süreci

Güncel Adana Güncel Adana -
25

EKPSS Kura Başvurusu ve Detayları

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik gereği, kura usulüyle yapılacak yerleştirmeler için adaylardan başvuru alma süreci devam ediyor. Adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak.

EKPSS Kura Başvuru Süresi ve Ücreti

Kuraya katılmak için başvuru yapacak adaylar, 6 Mayıs – 21 Mayıs 2024 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilecekler. EKPSS kura başvuru ücreti ise 75 lira olarak belirlendi.

EKPSS Sonuçları ve Başvuru Yöntemleri

EKPSS sonuçları 23 Mayıs 2024 tarihinde açıklanacak. Adaylar başvurularını elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin resmi internet adresinden veya mobil uygulamasından yapabilecekler.

EKPSS Kura Başvuru Şartları

EKPSS/Kura için sistemde engel bilgisi bulunmayan ve başvurusunu bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacak adayların, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüğünden onaylı “Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı” belgesini edinmeleri gerekiyor. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddesi uyarınca en az %40 ve üzerinde engeli olanlar başvurabilecektir.

İlgili Yazılar