Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Emine Erdoğan, Sıfır Atık Projesine Ödülü Kabul Etti

Emine Erdoğan, Sıfır Atık Projesine Ödülü Kabul Etti

Güncel Adana Güncel Adana -
29

Emine Erdoğan, Çevre Bakanı İle Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Devlet Konukevi’nde, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile görüştü. Görüşmede, Özhaseki, 15 Mayıs’ta Portekiz’in Braga şehrinde gerçekleştirilen törende, Sıfır Atık projesi nedeniyle alınan AKDENİZ-PA ödülünü, Emine Erdoğan’a teslim etti.

Sıfır Atık Projesi ve Ödül Töreni

Emine Erdoğan, Sıfır Atık projesinin, çevreye duyarlı her bireyin ve kuruluşun gönlünde yer ettiğini vurgulayarak, “AKDENİZ-PA ödülünü, projeyi benimseyen, gönüllü katkılarıyla geliştiren, geleceğe taşıyan tüm doğa dostları adına kabul etmekten mutluluk duydum.” dedi. Projenin uluslararası alanda öne çıkan bir başarı olduğunu belirten Erdoğan, Türkiye’nin çevre bilincine olan derin bağlılığını ve sürdürülebilir gelecek için attığı adımları takdir etti.

Bakan Özhaseki’nin Değerlendirmesi

Bakan Özhaseki, Sıfır Atık projesinin Türkiye için önemli bir adım olduğunu belirterek, “Projemiz, çevre konusunda Türkiye’ye değer katıyor ve dünya çapında tanınırlığı artıyor. Bu ödül, ülkemiz için büyük bir gurur kaynağı.” ifadesini kullandı.

Ulusal ve Uluslararası Ödüller

Sıfır Atık projesi, ulusal ve uluslararası alanda birçok ödül kazanmıştır. En son olarak, AKDENİZ-PA ödülünü alan proje, Türkiye’yi temiz, gelişmiş ve sürdürülebilir bir ülke haline getirme hedefiyle yola çıkmıştır.

İlgili Yazılar