EMEKLİ MEMUR TEMMUZ ZAMMI NE KADAR 2022? Temmuz'da emekli ve memura zam var mı?

Emekli ve memur zam oranları araştırma konusu olmaya devam ediyor. 6 aylık periyotlar halinde enflasyon oranı tutarında maaşlarına zam alan emekliler gözünü Temmuz ayına çevirdi. Haziran ayına sayılı günler kala gözler 3 Haziran'da açıklanacak Mayıs ayı enflasyon verilerine çevrildi. SSK/Bağ-Kur emeklileri yıl başında ve Temmuz ayında maaşlarına enflasyon tutarınca zam alıyor. Memur ve memur emeklileri ise toplu sözleşmeye ek olarak enflasyon farkı oranında maaşlarına zam alıyor. 4 aylık enflasyon verilerinin belli olmasının ardından gözler 3 Haziran tarihinde açıklanacak olan enflasyon verilerine çevrildi. Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile Temmuz ayında emekli ve memurun alacağı zam oranı belli olacak. SSK-BAĞ-KUR EMEKLİ ZAM ORANI NE KADAR OLACAK? Ocak-Şubat-Mart ve Nisan ayı enflasyon rakamları açıklandı. Açıklanan 4 aylık enflasyon verisine göre SSK-Bağ-Kur emeklilerinin alacağı zam oranı yüzde 31,71 olarak hesaplandı. Bu rakama Mayıs ve Haziran ayı enflasyon rakamının eklenmesi ile SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin alacağı zam oranı netleşecek. Açıklanan enflasyon oranlarının eklenmesi ile emeklilerin alacağı zam oranın yüzde 35'i aşması hatta % 40'a yaklaşması bekleniyor. MEMUR VE MEMUR EMEKLİSİ NE KADAR ZAM ALACAK? 4 aylık enflasyon verisi 31,71 olarak hesaplanırken memur ve memur emeklisi yüzde 7 toplu sözleşme zammına ilave olarak enflasyon oranı tutarında zam alacak. Bu hesaba göre 4 aylık memur ve memur emeklisi enflasyon farkı yüzde 24,21 olarak hesaplanırken ilave yüzde 7 toplu sözleşme zammı ile alınacak olan zam oranı yüzde 31'i şimdiden aşmış durumda! Bu rakamlara Mayıs ve Haziran ayı enflasyon verileri de eklenecek.

EMEKLİ MEMUR TEMMUZ ZAMMI NE KADAR 2022? Temmuz'da emekli ve memura zam var mı?

Emekli ve memur zam oranları araştırma konusu olmaya devam ediyor. 6 aylık periyotlar halinde enflasyon oranı tutarında maaşlarına zam alan emekliler gözünü Temmuz ayına çevirdi. Haziran ayına sayılı günler kala gözler 3 Haziran'da açıklanacak Mayıs ayı enflasyon verilerine çevrildi. SSK/Bağ-Kur emeklileri yıl başında ve Temmuz ayında maaşlarına enflasyon tutarınca zam alıyor. Memur ve memur emeklileri ise toplu sözleşmeye ek olarak enflasyon farkı oranında maaşlarına zam alıyor. 4 aylık enflasyon verilerinin belli olmasının ardından gözler 3 Haziran tarihinde açıklanacak olan enflasyon verilerine çevrildi. Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile Temmuz ayında emekli ve memurun alacağı zam oranı belli olacak.

SSK-BAĞ-KUR EMEKLİ ZAM ORANI NE KADAR OLACAK?

Ocak-Şubat-Mart ve Nisan ayı enflasyon rakamları açıklandı. Açıklanan 4 aylık enflasyon verisine göre SSK-Bağ-Kur emeklilerinin alacağı zam oranı yüzde 31,71 olarak hesaplandı. Bu rakama Mayıs ve Haziran ayı enflasyon rakamının eklenmesi ile SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin alacağı zam oranı netleşecek. Açıklanan enflasyon oranlarının eklenmesi ile emeklilerin alacağı zam oranın yüzde 35'i aşması hatta % 40'a yaklaşması bekleniyor.MEMUR VE MEMUR EMEKLİSİ NE KADAR ZAM ALACAK?

4 aylık enflasyon verisi 31,71 olarak hesaplanırken memur ve memur emeklisi yüzde 7 toplu sözleşme zammına ilave olarak enflasyon oranı tutarında zam alacak. Bu hesaba göre 4 aylık memur ve memur emeklisi enflasyon farkı yüzde 24,21 olarak hesaplanırken ilave yüzde 7 toplu sözleşme zammı ile alınacak olan zam oranı yüzde 31'i şimdiden aşmış durumda! Bu rakamlara Mayıs ve Haziran ayı enflasyon verileri de eklenecek.