Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Devlet Malzeme Ofisi Satınalma Yönetmeliğinde Yenilikler Yayımlandı!

Devlet Malzeme Ofisi Satınalma Yönetmeliğinde Yenilikler Yayımlandı!

Güncel Adana Güncel Adana -
25

Yerli Üreticilere Destek Sağlanacak

Devlet Malzeme Ofisi (DMO) tarafından hazırlanan yeni yönetmelik ile ihalelerde yerli malı tercihi teşvik edilecek ve fiyat avantajı sağlanacak.

Rekabet Şartları Güçlendirilecek

Yerli üreticilerin rekabet gücünü artırmak, istihdamı desteklemek ve dış ticaret açığını azaltmak amacıyla üretim kabiliyeti olan alanlardaki ürün gruplarına destek sunulacak.

Kamu İhalelerinde Yeni Uygulamalar

Kamu kurumlarının satın alma süreçlerinde maliyet/kalite optimizasyonu sağlanacak, tasarruf yapılacak ve müşteri memnuniyeti hedeflenecek.

Tedarikçilerin Derecelendirilmesi

Ürün ve hizmet kalitesinin artırılması için tedarikçilerin katalogda yer alma kabiliyetleri, mali yapıları, yerli üretici olup olmadıkları gibi kriterlere dayalı puanlama ve derecelendirme yapılacak.

Yurt İçi Firmaların Avantajı

Yurt içi firmaların yurt içi ve dışı satın almalardaki avans uygulamalarında alınan teminatlar yönünden iyileştirme yapılarak desteklenecek.

Devlet Malzeme Ofisi’nin yeni yönetmelikleri Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu değişikliklerle yerli üretim ve rekabet şartlarına destek sağlanarak ekonomiye olumlu katkı sağlanması amaçlanıyor.

İlgili Yazılar