Depremzedelerin elektrik ve doğalgaz borçları silindi

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ileevi ağır ve orta hasarlı depremzedelerin elektrik ve doğalgaz borçları silindi.Silinen fatura borçlarına yönelik dava ve icra takipleri de kaldırıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan CumhurbaşkanlığıKararnamesi ile konutu veya iş yeri yıkılan, acil yıkılacak, ağır ve orta hasarlı hale gelendepremzedelerin 6 Şubat'a kadar olan elektrik ve doğal gaz borçlarısilindi. Depremzedelerin 6 Şubat'a kadar olan fatura borçlarının Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan karşılanmasına karar verildi. Depremzedelerin yine 6 Şubat'a kadar olan elektrik ve doğalgaz borçlarından kaynaklı dava ve icra takipleri de kaldırıldı. YENİ FATURALARINÖDEMELERİ ERTELENDİ Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'nın tamamıyla Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde elektrik ve doğalgaz abonelerinin 6 Şubat'tan sonraki faturalarının ödemesi, 31 Mayıs'a kadar ertelendi. Bu faturalar Haziran ayından itibaren gecikme zammı olmaksızın 6 ayda eşit taksitlerle ödenecek. Afet Yeniden İmar Fonu'nun Kurulması Hakkında Kanun Resmi Gazete'deAFAD: Bölgede 5'in üzerinde artçı sarsıntılar meydana gelebilir

Depremzedelerin elektrik ve doğalgaz borçları silindi

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ileevi ağır ve orta hasarlı depremzedelerin elektrik ve doğalgaz borçları silindi.Silinen fatura borçlarına yönelik dava ve icra takipleri de kaldırıldı.

Resmi Gazete'de yayımlanan CumhurbaşkanlığıKararnamesi ile konutu veya iş yeri yıkılan, acil yıkılacak, ağır ve orta hasarlı hale gelendepremzedelerin 6 Şubat'a kadar olan elektrik ve doğal gaz borçlarısilindi. Depremzedelerin 6 Şubat'a kadar olan fatura borçlarının Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan karşılanmasına karar verildi. Depremzedelerin yine 6 Şubat'a kadar olan elektrik ve doğalgaz borçlarından kaynaklı dava ve icra takipleri de kaldırıldı.

YENİ FATURALARINÖDEMELERİ ERTELENDİ

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'nın tamamıyla Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde elektrik ve doğalgaz abonelerinin 6 Şubat'tan sonraki faturalarının ödemesi, 31 Mayıs'a kadar ertelendi. Bu faturalar Haziran ayından itibaren gecikme zammı olmaksızın 6 ayda eşit taksitlerle ödenecek.

Afet Yeniden İmar Fonu'nun Kurulması Hakkında Kanun Resmi Gazete'de
AFAD: Bölgede 5'in üzerinde artçı sarsıntılar meydana gelebilir