Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Telefon Görüşmeleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Telefon Görüşmeleri

Güncel Adana Güncel Adana -
21

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, İslam dünyasının Gazze’deki İsrail zulmü nedeniyle Kurban Bayramı’nı buruk geçirdiğini belirtti. Erdoğan, Şerif’e ve tüm Pakistan halkına Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

BAE Devlet Başkanı Al Nahyan ile Telefon Görüşmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Muhammed Bin Zayed Al Nahyan ile yaptığı telefon görüşmesinde, işgal altındaki Filistin topraklarında barış ve huzur içinde yaşanan bayramlara kavuşma dileğini iletti. Erdoğan, Al Nahyan ve tüm BAE halkının Kurban Bayramı’nı kutladı.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman ile Görüşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdülaziz El Suud ile telefon görüşmesinde, İslam aleminin birliğinin önemine vurgu yaparak, Suudi Arabistan’ı Gazzeli şehit ve yaralı ailelerden oluşan 1000 kişiyi hac için ülkelerinde ağırlama kararından dolayı tebrik etti. Erdoğan, Selman ve tüm Suudi Arabistan halkının Kurban Bayramı’nı kutladı.

Irak Cumhurbaşkanı Reşid ile Görüşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Cumhurbaşkanı Abdullatif Reşid ile yaptığı telefon görüşmesinde, İslam alemine huzur, mutluluk ve bereket getirmesi dileklerini iletti. Erdoğan, Iraklı mevkidaşının ve tüm Irak halkının bayramını tebrik etti.

İlgili Yazılar