Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi’nde Temaslarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi’nde Temaslarda Bulundu

Güncel Adana Güncel Adana -
10

Erdoğan, ABD Başkanı Biden ve NATO Genel Sekreteri ile Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD‘nin başkenti Washington‘daki NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi‘ne katılmak üzere ziyarette bulundu. Erdoğan, zirve kapsamında ABD Başkanı Joe Biden ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg tarafından karşılandı. Aile fotoğrafında İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ve İngiltere Başbakanı Keir Starmer ile birlikte yer aldı.

Türkiye’nin Bölgesel ve Küresel Konulardaki Çabaları Görüşüldü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirve kapsamında Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ve İtalya Başbakanı Meloni ile bir araya geldi. Görüşmelerde, Türkiye’nin Yunanistan ve İtalya ile ilişkileri, bölgesel ve küresel konular ele alındı. Erdoğan, çatışmaların sona erdirilmesi ve barışın sağlanması için tüm taraflara iş birliği çağrısında bulundu.

Almanya Başbakanı ile Türkiye-Almanya İlişkileri Değerlendirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile de bir araya geldi. Görüşmede, TürkiyeAlmanya ilişkileri, Ukrayna-Rusya savaşı ve İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ele alındı. Erdoğan, İsrail’e baskı yapılması ve çatışmaların yayılmasının engellenmesi konusunda önemli adımların atılması gerektiğini vurguladı.

Resmi Akşam Yemeğine Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden‘ın, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi kapsamında verdiği resmi akşam yemeğine katıldı. Yemekte, devlet ve hükümet başkanları ile eşleri bir araya geldi.

İlgili Yazılar