Burun Estetiği Yöntemleri

Burun Estetiği Yöntemleri

Burun Estetiği Yöntemleri

Burun Estetiği Yöntemleri

Burun estetiği cerrahisi günümüzde hızla ilerleme kat ederek yenilikçi ve modern yöntemlerle başarılı sonuçlara imza atıyor. Bu konuda deneyimli ve profesyonel hizmet anlayışı ile hareket eden plastik cerrahlar hastanın ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamaya çalışıyor. Burun estetiği daha rahat nefes alabilmek ve güzel bir burun formuna sahip olmak amacıyla tercih edilir.

Burnun şekli ve yapısı doğrultusunda tercih edilen yöntemle en ideal burun yapısı elde edilir. Teknik anlamda zor olarak akıllarda yer edinse de burun estetiği günümüzde kullanılan teknikler ve yöntemler sayesinde kolayca uygulanıyor.

Bu sayede burun şeklini değiştirmek isteyen birçok kişi rinoplasti ameliyatını tercih ediyor. Burun estetiği fiyatları burun yapısına ve deformasyon boyutuna bağlı olarak bir beğenir.

Burun Estetiği Nedir?

Yüzün en çok dikkat çeken organlarından biri olan burun doğuştan ya da sonradan yaşanan kazalar neticesinde birtakım bozukluklara sahip olabilir. Bu nedenle estetik cerrahlardan alınan teknik yardımlar neticesinde uygulanan tedavi yöntemlerine burun estetiği operasyonu ismi verilir.

Tıp literatüründe rinoplasti olarak adlandırılan bu ameliyat hastanın beklentisi ve ihtiyacı doğrultusunda gerçekleşir. Amaç bu konuda en iyi burun şeklini elde etmektir. İşlem sırasında burun kemik yapısında ve kıkırdağında birtakım değişiklikler yapılır. Yapılan değişiklikler sonucunda yüz hatları ile uyum sağlayan ve göze hitap eden hoş bir burun yapısı meydana gelir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Kliniklerde yapılan burun estetiği ameliyatında anestezi kullanılır. Öncelikle hastanın beklentisine ve genel sağlık durumunun operasyona uygunluğuna bakılır. Dolayısıyla net bilgilere ulaşmak amacıyla fiziki muayene ve kan tahlili yapılır. Daha sonra burundaki şekilsel bozukluğa bağlı olarak kullanılacak yöntem belirlenir.

İleri düzey şekilsel bozukluklarda açık rinoplasti kullanılır. Daha hafif deformasyonlarda ise kapalı rinoplasti kullanılır. Kapalı rinoplastinin en büyük avantajı ise burunda dikiş izi bulunmaz. Burun estetiği fiyatları uygulanacak tekniğe ve sunulacak ek hizmetleri bağlı olarak hesaplanır.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Estetik operasyonların büyük bir kısmı güzellik kaygısı neticesinde yapılır. Bu operasyonlardan biri olan burun estetiği hem güzel görünmek hem de burnun fonksiyonunu tam olarak yerine getirebilmesi amacı ile tercih edilir. Burun yapısında değişiklik yapmak isteyenler burun estetiği yaptırarak diledikleri görüntüye kavuşurlar. Burun estetiği;

  • Burun ucu düşüklüğünde
  • Kemerli görüntüye son vermek amacıyla
  • Burun kenarında meydana gelen deformasyonları ortadan kaldırmak
  • Burun ucunun geniş olması durumlarında
  • Burun deliklerinde meydana gelen asimetri problemlerine son vermek isteyen kişilere uygulanır.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Genel olarak burun estetiğinde iki farklı yöntem tercih edilir. Bu yöntemlerin kendine özgü avantajları ve dezavantajları bulunur. Bu nedenle hastalar sahip olmak istedikleri burun yapısına uygun yönteme karar verirler. Açık rinoplasti görünür alanlarda dikiş izi bıraktığı için pek tercih edilmez. Fakat bu yöntemin en büyük avantajı ise cerrahın işini kolaylaştırması ve ilerlemesine olanak tanımasıdır. Burun estetiği operasyonlarında çoğunluk ve tercih edilen yöntem kapalı rinoplastidir. Kapalı rinoplasti burun delikleri içerisinde atılan kesiler yardımı ile yapılır. Böylece yüzde ve burun kenarlarında dikiş izine rastlanmaz.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 Burun estetiği sonrası dinlenmek ve bolca sıvı besinler tüketmek gerekir. Ani hareketlerden kaçınmak ve burnu dış darbelere karşı korumak gerekir. Yüzdeki morluk ve şişlikler en kısa sürede ortadan kalkması için buz kompresör uygulamak büyük avantaj sağlayacaktır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları üzerinde tercih edilen klinik, hekim seçimi, burundaki şekilsel bozukluklar göz önüne alınarak hesaplanır.

https://estevienclinic.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.