Burun Estetiği (Rinoplasti) ile Güzel Görünün

Burun Estetiği (Rinoplasti) ile Güzel Görünün

Burun Estetiği (Rinoplasti) ile Güzel Görünün

Burun Estetiği (Rinoplasti) ile Güzel Görünün

Burun estetiği ile hem güzel görünmek hem de daha sağlıklı bir şekilde nefes almak mümkündür. En çok tercih edilen cerrahi operasyonlarından biri olan burun estetiği burundaki deformasyonları düzelterek, insanların yaşam kalitesini yükseltir. Yüzde en çok dikkat çeken organlardan biri de burundur. Bu nedenle burnun yüz hatları ile uyumlu ve orantılı olması gerekir.

Aksi takdirde burunda var olan ya da sonradan ortaya çıkan şekilsel bozukluklar kişiyi psikolojik ve sosyal açıdan olumsuz etkiler. Özgüven eksikliğine neden olan bu durum burun estetiği ile ortadan kalkar. Bu nedenle burun estetiği yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de burun estetiği fiyatları ve maliyetidir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun estetiği buruna yeniden şekil vermek ve asimetri problemlerini ortadan kaldırmak amacıyla uygulanan cerrahi bir işlemdir.

Burun Estetiği Ameliyatı Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Uzman hekimler tarafından yapılan burun estetiği ameliyatları genel anestezi altında uygulanır. Operasyon sırasında burunda rahatsızlık yaratan tüm deformasyonlar düzeltilir ve hastanın daha rahat nefes alması sağlanır. Ameliyat yaklaşık olarak 2-3 saat sürmektedir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Nefes almakta zorlananlar ve burun yapısından memnun olmayan tüm bireylere rinoplasti ameliyatı uygulanır.

Burun Yapısı Nedir?

Burun yapısı tüm bireylerde kemik, kıkırdak ve deriden meydana gelir. Bu nedenle burun nefes ve koku almaya yardımcı olur.

Burun Estetiği Maliyeti Nedir?

Cerrahi operasyonlarda maliyetler daha çok tercih edilen kliniğe ve doktorun deneyimine göre hesaplanır. Bu nedenle burun estetiği fiyatları sürekli güncellendiği için bu konuda net bir fiyat araştırması içerisinde bulunanlar uzman hekimlerle birebir görüşmelidir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatları daha çok hastalığın ihtiyacı ve beklentisi doğrultusunda şekillenir. Dolayısıyla burunda var olan şekilsel bozukluklar ve deformasyonlar çok fazla ise açık rinoplasti uygulanır. Cerrahın işini kolaylaştıran bu yöntem sayesinde burun yeniden şekillenir. Hafif asimetri problemlerinde ve burun ucu düşüklüğünde ise kapalı rinoplasti tercih edilir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetiği birçok farklı sebepten dolayı yapılır. Yaygın görülen nedenler içerisinde burun ucu düşüklüğü, burun kenar kısımlarının geniş olması, burnun kemerli görüntüye sahip olması ve burun kenarında girinti ve çıkıntıların bulunmasıdır.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Burun estetiği bayanlar ve erkekler tarafından daha çok estetik kaygı ile yapılır. Güzel bir burun formuna sahip olmak ve daha rahat nefes almak amacıyla birçok kişi burun estetiği operasyonuna yönelir.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

Estetik operasyonlarda en çok dikkat edilen hususlar yaş sınırıdır. Çünkü hastanın genel sağlık durumunun anestezi ve cerrahi operasyona uygun olması gerekir. Bu nedenle burnun daha hoş bir yapıya sahip olması için yapılan burun estetiği işleminde kişilerin gelişim dönemlerini tamamlamış olmaları zorunludur.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Medikal estetikte yaşanan yenilikçi ve teknolojik gelişmeler burun estetiği ameliyatlarını çeşitli hale getirerek insanlara seçenek imkanı sunuyor. Bu doğrultuda açık ve kapalı rinoplasti, üç boyutlu burun estetiği operasyonları ve tamponsuz burun estetiği ameliyatı çeşitleri bulunur. Tüm bu farklılıklar ve yapılan işlemler burun estetiği fiyatları üzerinde etkili olur.

Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun estetiği sonrası hastalar belli bir süre müşahede altında tutulur ve herhangi bir olumsuzluk görülmediği takdirde aynı gün taburcu edilir. Bu süre zarfında hastanın dinlenmesi ve düzenli uyuması gerekir. Hastanın beslenmesine önem vermesi ve bol sıvı ürünler tüketmesi gerekir. Burun estetiği sonrası burun ilk birkaç hafta hassas olacağı için dış darbelere karşı dikkatli olmak gerekir.

https://www.draysesezim.com/burun-estetigi/  bilgi için hemen tıklayın.