Bulaşık Makinesinde S İşareti Ne Anlama Gelir? Bulaşık Makinesinde S İşareti Nasıl Gider?

Bulaşık Makinesinde S İşareti Ne Anlama Gelir? Bulaşık Makinesinde S İşareti Nasıl Gider?

Bulaşık Makinesinde S İşareti Ne Anlama Gelir? Bulaşık Makinesinde S İşareti Nasıl Gider?

Bulaşık Makinesinde S İşareti Ne Anlama Gelir? Bulaşık Makinesinde S İşareti Nasıl Gider?

Bulaşık makineleri son yıllarda hemen hemen her eve girmeyi başaran popüler beyaz eşya ürünlerinden birisi haline gelmeyi başardı. Özellikle bulaşıkların elde çıkılamayacak su sıcaklıklarında yıkanmasına yardımcı olması ile daha iyi bir yıkama sağlamasının dışında he su hem de elektrik tüketimi noktasında önemli kazançlar sağlıyor. Mutfaklarınızda böylesine mühim avantajları sağlayan bulaşık makinelerinin kullanımı ile ilgili olarak çeşitli sorunlarla karşılaşılabiliyor. Bu sorunlar konusunda alanında uzman ve deneyimli Pendik Arçelik Servisi teknikerlerimiz ise her zaman yanınızda bulunuyor.

Bulaşık makinenizin kullanımı sırasında özellikle ekranında çıkan işaret ve simgeler kullanım problemleri yaşamanıza neden olabiliyor. Bulaşık makinesinin gösterge ekranında ortaya çıkan bu işaretler, cihazda teknik bir sorun olduğuna işaret etmektedir. Nitekim bu hata işaretlerinden veya bulaşık makinesi hata kodlarından en popüleri ise S işaretidir. Bulaşık makinesinin gösterge ekranında S işaretinin görülmesi, cihaz performansıyla doğrudan ilişkili bir sorun olduğunu göstermektedir.

Bulaşık Makinesi S İşareti Ne Anlama Gelir?

Bulaşık makinesinin dijital gösterge panelinde S işaretinin çıkması, makineniz için kullanım sorunlarına ve performans şikayetlerine neden olur. Çünkü bulaşık makinesinin gösterge ekranında çıkan S işareti, bulaşık makineleri için çok önemli olan tuz haznesi ile ilgili sorunlara işaret etmektedir. Yani bulaşık makinenizin dijital gösterge ekranında S işaretinin sürekli yandığını gördüğünüz bulaşık makinenizin tuzu bitmiş olabilir veya tuzun algılanamamasına neden olan teknik bir arızası mevcuttur. Böyle bir durumda öncelikli olarak makinenizdeki tuz haznesini kontrol ederek, tuz miktarına bakmalısınız. Eğer tuz miktarında bir sorun ancak siz S işareti hatasını almaya devam ediyorsanız sorunun tespiti ve çözümü için Maltepe Bosch Servisi merkezimize başvuru yapabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi S İşaret Nasıl Gider?

Bulaşık makinesinin tuz hanesi ile ilgili bir soruna işaret eden S işaretini ekranda gördüğünüzde ilk yapmanız gereken hazneyi kontrol etmek olmalıdır. Bulaşık makinenizin tuz hanesindeki tuzun bitmiş olması bulaşıklarınızın ve makinenizin güvenliği açısından olumsuz etki oluşturur. Hemen biten tuz yerine yenisinin eklenmesi gerekir. Ancak tuz haznesinde halen tuz bulunuyor ancak S işareti ekranda yanıyor ise teknik bir sorun olduğunu gösterir. Çözümü için en hızlı şekilde Üsküdar Bosch Yetkili Servisi merkezimize başvuru yapabilirsiniz.