Bitlis'te silahlı 'ot biçme' kavgasında kan aktı! 3 kişi hayatını kaybetti

Olay, akşam saatlerinde ilçe merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Küllüce köyünde meydana geldi. İddiaya göre, aralarında ot biçme anlaşmazlığı olanKarataş ve Umaç aileleri arasında tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma, silahlı kavgaya dönüştü. Olayda kurşunların isabet ettiğiMeran ve Naif olay yerinde hayatını kaybederken,Özmen Karataş ise ağır yaralandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve jandarma ekibi sevk edildi. Durumu ağır olan Özmen Karataş da kaldırıldığıBitlis Devlet Hastanesinde doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Yaşamını yitiren 3 kişinin amca çocukları olduğu öğrenildi.Jandarma ekipleri hastanede ve köyde geniş güvenlik önlemi alırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bitlis'te silahlı 'ot biçme' kavgasında kan aktı! 3 kişi hayatını kaybetti

Olay, akşam saatlerinde ilçe merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Küllüce köyünde meydana geldi. İddiaya göre, aralarında ot biçme anlaşmazlığı olanKarataş ve Umaç aileleri arasında tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma, silahlı kavgaya dönüştü. Olayda kurşunların isabet ettiğiMeran ve Naif olay yerinde hayatını kaybederken,Özmen Karataş ise ağır yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve jandarma ekibi sevk edildi. Durumu ağır olan Özmen Karataş da kaldırıldığıBitlis Devlet Hastanesinde doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Yaşamını yitiren 3 kişinin amca çocukları olduğu öğrenildi.

Jandarma ekipleri hastanede ve köyde geniş güvenlik önlemi alırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.