BELLİ OLDU! 5 AYLIK MEMUR ENFLASYON FARKI YÜZDE KAÇ OLDU? Memur ve memur emeklisi yüzde kaç fark alacak?

Memur enflasyon farkı ve Temmuz maaşı zam oranı memur ve memur emeklileri tarafından takip edilen konular arasında yer alıyor. Mayıs ayı enflasyın rakamlarının açıklanmasının ardından 5 aylık enflasyon farkıda netleşmiş oldu. Şu ana kadar 5 aylık enflasyon farkının belli olmasının ardından memur ve memur emeklisinin şu an içerisinde alacağı 5 aylık enflasyon farkı netleşti. Peki 5 aylık memur ve memur enflasyon farkı yüzde kaç oldu? MEMUR ENFLASYON FARKI NE KADAR OLDU? Mayıs ayı enflasyon rakamının açıklanmasıyla birlikte emekli ve memur maaşları için zam oranı da netleşti. TÜFE'de aylık bazda yaşanan 2,98'lik artışla birlikteBeş aylık enflasyon yüzde 35,64 olarak gerçekleşti. Temmuz ayında yüzde toplu sözleşme zammına ilave olarak enflasyon oranında fark alacak olan memur ve memur emeklilerinin 5 aylık enflasyon farkı neticesinde alacağı zam oranı şimdiden36.29 enflasyon farkı + yüzde 7 toplu sözleşme zammı ile birlikte 43,29'a ulaştı. Buna göre en düşük memur maaş 6.429 liradan 9.212 liraya yükselecek. En düşük memur emeklisi maaşı 4.300 liradan, 6 bin 161 liraya çıkıyor. En düşük emekli işçi ve Bağkur emeklileri ise 2500 liradan 3.582 liraya çıkıyor. TEMMUZ AYI MEMUR VE MEMUR EMEKLİSİ MAAŞ ZAMMI NE KADAR OLACAK? TÜİKMayıs ayı enflasyon verilerini duyurdu.Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık % 73,50 aylık % 2,98 arttı. Yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) yıllık % 132,16 aylık % 8,76 arttı. Yapılan hesaplamaya göre 5 aylık enflasyon rakamının netleşmesi ile alınacak olan enflasyon farkı 36,29'a ulaşırken toplu sözleşme zammı ile birlikte memur ve memur emeklilisinin alacağı zam oranı yüzde 40'ı aştı.5 aylık enflasyon farkı neticesinde memur ve memur emekisinin alacağı zam oranı şimdiden36.29 enflasyon farkı + yüzde 7 toplu sözleşme zammı ile birlikte 43,29'a ulaştı. Merakla bekleniyordu! Kira zam oranı belli olduSon dakika: Enflasyon rakamları belli oldu

BELLİ OLDU! 5 AYLIK MEMUR ENFLASYON FARKI YÜZDE KAÇ OLDU? Memur ve memur emeklisi yüzde kaç fark alacak?

Memur enflasyon farkı ve Temmuz maaşı zam oranı memur ve memur emeklileri tarafından takip edilen konular arasında yer alıyor. Mayıs ayı enflasyın rakamlarının açıklanmasının ardından 5 aylık enflasyon farkıda netleşmiş oldu. Şu ana kadar 5 aylık enflasyon farkının belli olmasının ardından memur ve memur emeklisinin şu an içerisinde alacağı 5 aylık enflasyon farkı netleşti. Peki 5 aylık memur ve memur enflasyon farkı yüzde kaç oldu?

MEMUR ENFLASYON FARKI NE KADAR OLDU?

Mayıs ayı enflasyon rakamının açıklanmasıyla birlikte emekli ve memur maaşları için zam oranı da netleşti. TÜFE'de aylık bazda yaşanan 2,98'lik artışla birlikteBeş aylık enflasyon yüzde 35,64 olarak gerçekleşti. Temmuz ayında yüzde toplu sözleşme zammına ilave olarak enflasyon oranında fark alacak olan memur ve memur emeklilerinin 5 aylık enflasyon farkı neticesinde alacağı zam oranı şimdiden36.29 enflasyon farkı + yüzde 7 toplu sözleşme zammı ile birlikte 43,29'a ulaştı.

Buna göre en düşük memur maaş 6.429 liradan 9.212 liraya yükselecek. En düşük memur emeklisi maaşı 4.300 liradan, 6 bin 161 liraya çıkıyor.

En düşük emekli işçi ve Bağkur emeklileri ise 2500 liradan 3.582 liraya çıkıyor.

TEMMUZ AYI MEMUR VE MEMUR EMEKLİSİ MAAŞ ZAMMI NE KADAR OLACAK?

TÜİKMayıs ayı enflasyon verilerini duyurdu.Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık % 73,50 aylık % 2,98 arttı. Yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) yıllık % 132,16 aylık % 8,76 arttı. Yapılan hesaplamaya göre 5 aylık enflasyon rakamının netleşmesi ile alınacak olan enflasyon farkı 36,29'a ulaşırken toplu sözleşme zammı ile birlikte memur ve memur emeklilisinin alacağı zam oranı yüzde 40'ı aştı.5 aylık enflasyon farkı neticesinde memur ve memur emekisinin alacağı zam oranı şimdiden36.29 enflasyon farkı + yüzde 7 toplu sözleşme zammı ile birlikte 43,29'a ulaştı.

Merakla bekleniyordu! Kira zam oranı belli oldu
Son dakika: Enflasyon rakamları belli oldu