BEKÇİ | 3 bin bekçi alımı başvuruları başladı mı, ne zaman başlıyor?

Beklenen açıklama geldi. 3 bin bekçi alımı yapılacağı Resmi Gazete'de yayımlandı. Büyük bir heyecan yaratan bu gelişmenin ardından adaylar "Bekçi alımı başvuruları başladı mı, ne zaman başlıyor? Başvuru şartları neler?" sorusuna cevap arıyor. BEKÇİ ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI MI? 2022 3 bin bekçi alımı için başvuru tarihleri henüz belli olmadı. İlerleyen günlerde İçişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapılması bekleniyor. BEKÇİLİK BAŞVURU ŞARTLARI Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,En az lise veya dengi okul mezunu olmak,En az 167 cm boyunda olmak,Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.31 yaşından gün almamış olmakAğır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.

BEKÇİ | 3 bin bekçi alımı başvuruları başladı mı, ne zaman başlıyor?

Beklenen açıklama geldi. 3 bin bekçi alımı yapılacağı Resmi Gazete'de yayımlandı. Büyük bir heyecan yaratan bu gelişmenin ardından adaylar "Bekçi alımı başvuruları başladı mı, ne zaman başlıyor? Başvuru şartları neler?" sorusuna cevap arıyor.

BEKÇİ ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

2022 3 bin bekçi alımı için başvuru tarihleri henüz belli olmadı. İlerleyen günlerde İçişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapılması bekleniyor.

BEKÇİLİK BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
En az 167 cm boyunda olmak,
Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.
31 yaşından gün almamış olmak
Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,
Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.