Bakan Soylu sel bölgesinde son durumu aktardı! 'Hasarları tespit ettik'

Bakan Soylu yaptığı açıklamada, "Normal mevsim şartlarında beklediğimiz yağışın çok daha üzerinde bir yağış düştü. Bartın'ın şöyle bir derdi var; deniz, ırmak, şehir neredeyse birbirine benzer kodlarda. Yukarıdan aşağı gelenler seri düzeyde geliyor. Bu zamana kadar ciddi alt yapı yatırımları yapıldı." dedi. Hasarların tespit edildiğini belirten Bakan Soylu, "Tüm beldelere gittik, hasarları tespit ettik. 6 köprü yıkıldı. TSK'dan 2 askeri köprü geliyor. Tahliyeler yapıldı." açıklamasında bulundu. Bakan Soylu sözlerine şöyle devam etti: Bu akşama kadar yağış azalacak, şimdi yağış durdu. Yarın sabahtan itibaren yağış bekleniyor, bütün tedbirlerimizi alıyoruz. Meteoroloji alarm verdikten sonra biz Erken Uyarı Sistemi ile uyarı göndermiş olduk. Bunun da etkisi oldu. Tedbirler alındı. Yapılacakları hep beraber değerlendiriyoruz. Bakan Kirişci: Alınan tedbirlerle hamdolsun can kaybımız yokBakan Yanık Karabük'te! 'Gerekli desteği sağlamaya devam edeceğiz'

Bakan Soylu sel bölgesinde son durumu aktardı! 'Hasarları tespit ettik'

Bakan Soylu yaptığı açıklamada, "Normal mevsim şartlarında beklediğimiz yağışın çok daha üzerinde bir yağış düştü. Bartın'ın şöyle bir derdi var; deniz, ırmak, şehir neredeyse birbirine benzer kodlarda. Yukarıdan aşağı gelenler seri düzeyde geliyor. Bu zamana kadar ciddi alt yapı yatırımları yapıldı." dedi.

Hasarların tespit edildiğini belirten Bakan Soylu, "Tüm beldelere gittik, hasarları tespit ettik. 6 köprü yıkıldı. TSK'dan 2 askeri köprü geliyor. Tahliyeler yapıldı." açıklamasında bulundu.

Bakan Soylu sözlerine şöyle devam etti: Bu akşama kadar yağış azalacak, şimdi yağış durdu. Yarın sabahtan itibaren yağış bekleniyor, bütün tedbirlerimizi alıyoruz. Meteoroloji alarm verdikten sonra biz Erken Uyarı Sistemi ile uyarı göndermiş olduk. Bunun da etkisi oldu. Tedbirler alındı. Yapılacakları hep beraber değerlendiriyoruz.

Bakan Kirişci: Alınan tedbirlerle hamdolsun can kaybımız yok
Bakan Yanık Karabük'te! 'Gerekli desteği sağlamaya devam edeceğiz'