Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Aytaç Cinci’de şampiyon Edirne Veteranlar

Aytaç Cinci’de şampiyon Edirne Veteranlar

Güncel Adana Güncel Adana -
12

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Bu yıl ilki düzenlenen turnuvada, Edirne Veteranlar şampiyon olurken, Keşanspor Veteranlar ikinci, Gelibolu Veteranlar üçüncü, Anafartalar Veteranlar ise dördüncü oldu.

Turnuvanın 3. ve 4.’lük maçında Anafartalar Veteranlar ile Gelibolu Veteranlar karşı karşıya geldi. Maçı 6-3 kazanan Gelibolu Veteranlar turnuvanın üçüncüsü oldu. Daha sonraki final maçında Keşanspor Veteranlar ile Edirne Veteranlar takımları karşılaştı. Müsabakada Edirne Veteranlar, Keşanspor Veteranları 7-3 mağlup ederek, turnuvanın şampiyonu oldu.

Müsabakalar sonrasında düzenlenen ödül törenine Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İlçe Başkanı Anıl Çakır ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis Üyesi Feridun Tümer, merhum Aytaç Cinci’nin ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı.

Törende konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, başarılı sporcu kimliği ile birlikte yaşam biçimiyle de yakın çevresine örnek teşkil eden Aytaç Cinci’yi güzel bir turnuva ile hepbirlikte andıklarını belirterek, “İnşallah bu turnuvayı gelecek yıllarda da devam ettirip, gençlerimize güzel bir gelenek bırakacağız. Kurum ve kuruluşlarıyla,  sporcusu ve sporseveriyle birlikte el ele vererek ortaya konan bu organizasyonlar birlik, beraberlik, dostluk ve kardeşliğimizin daha da kaynaşmasına vesile oluyor” dedi. 

Sporu ve sporcusuyla gelişen bir Keşan için; bu önemli birliktelikleri koruyacaklarını belirten Başkan Helvacıoğlu, “Yola, kaldırıma, altyapıya ne yatırım yapıyorsak spor yatırımlarını da onların bir mirası gibi Keşan ile buluşturmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle; merhum Aytaç Cinci başta olmak üzere, hayatını kaybeden tüm sporcularımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine de sabır diliyorum” dedi.

Katılımcı protokol takımlara kupa, madalya ve plaketlerini takdim etti.

ANIL ÇAKIR’DAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Öte yandan CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır da, turnuvanın final töreninde merhum Aytaç Cinci’nin çocukları için eğitim-öğretim hayatları bitene kadar koruyup kollama sözü verdi.

Törende plaketi merhum Aytaç Cinci’nin eşi Esra Cinci’ye takdim eden İlçe Başkanı Çakır,  Keşanspor’a büyük hizmetleri dokunmuş, rahmetli Aytaç Cinci’yi anmak için bu turnuvanın düzenlendiğine dikkati çekerek, emeği geçenlere şükranlarını sundu. Çakır, “Aytaç Cinci’nin cenazesini hatırlıyorum çok kalabalıktı. Şahsen tanımıyorum ama o zaman anlamıştım çok kıymetli bir insan olduğunu kişiliği ile karakteri ile sporculuğu ile işindeki örnek duruşuyla bir beyfendiyi kaybettiğimizi bir kere daha iyi anlıyorum. Buradan bir şey söylemek istiyorum. Bundan sonra annesi babası bizim öz annemiz babamız, yengemiz öz ablamız, çocuklarımız da kendi öz evlatlarımız onlar bizlere emanet. Bir eğitimci olarak da buradan bir söz vermek istiyorum. İkisini de kızımızı da oğlumuzu da örgün eğitim hayatları bitene kadar ben koruyup kollamak istiyorum.  Bundan sonra okullarımızın ve kurslarımızın kapıları sonuna kadar açık. Aytaç Cinci’yi rahmetle minnetle anıyorum. Ruhu şad olsun” dedi.

Kaynak: IGF

İlgili Yazılar