Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Altay Kulübü’nden Önemli Açıklama

Altay Kulübü’nden Önemli Açıklama

Güncel Adana Güncel Adana -
19

Kulüp Şubesinin Kurulacak Şirkete Devredilmesi Kararı Alındı

Altay Kulübü, başkanı Süleyman Özkaral önderliğinde eski başkanlar, divan başkanları ve yöneticilerin katılımıyla İzmir Ticaret Odasında bir araya geldi. Yapılan toplantıda **6102 sayılı TTK** ve **7405 sayılı Spor Kulüpleri** yasaları uyarınca futbol şubesinin kurulacak bir şirkete devredilmesi kararı alındı.

Yatırımcılarla Görüşmek İçin Adım Atıldı

Karar doğrultusunda belirlenen bir ad ile bir şirket kurulacak ve futbol şubesi ileride yatırımcılarla görüşerek devredilecektir. Henüz yatırımcı görüşmesi yapılmamış olup, bu adımların atılabilmesi için şirketin kurulması gerekmektedir.

Borç Yükü Azaltılacak ve Yatırım İçin Sermaye Oluşturulacak

Kulübün 1291 üyesinin bulunduğu ve bu sayının güncelleneceği belirtilerek, mevcut kadronun korunması için gereken sermaye sağlanacak ve gerçekçi hedefler belirlenecektir. Borç yükünün azaltılması amacıyla alacaklılarla görüşmek üzere bir heyet oluşturulmuş olup, döviz borcu, yönetici borcu ve sporcu-teknik heyet borçları yapılandırılacaktır.

Altay Kulübü Geleceğe Güvenle Bakıyor

Başlatılan süreç ilerleyerek genişletilecek ve kulübün özlenen günlerine dönmesi için kararlılıkla devam edilecektir. Altay, sahipsiz olmadığını ve yeniden eski görkemli günlerine döneceğini belirtmektedir.

İlgili Yazılar