Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier Türkiye’ye İlk Ziyaretini Gerçekleştiriyor

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier Türkiye’ye İlk Ziyaretini Gerçekleştiriyor

Güncel Adana Güncel Adana -
21

İstanbul Havalimanı’nda Karşılandı

Steinmeier’in Ziyaret Programı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Türkiye’ye yaptığı ilk ziyaret kapsamında İstanbul Havalimanı’na indi. İstanbul Valisi Davut Gül, Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz ve Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen tarafından karşılanan Steinmeier, Türkiye ile Almanya arasındaki diplomatik ilişkilerin 100. yıl dönümünde gerçekleştirdiği bu ziyarette İstanbul, Gaziantep ve Ankara’yı ziyaret edecek.

Gezi Programı Detayları

İş, Sanat ve Sivil Toplum Temsilcileri ile Buluşacak

Steinmeier’in programında İstanbul’da Sirkeci Tren İstasyonu ziyareti, Türk misafir işçilerin Almanya’ya yolculuğunu simgeleyen önemli bir detay olarak öne çıkıyor. Ayrıca, Türk-Alman göç deneyimine sahip betwild para çekme bireylerle bir araya gelmesi ve Alman şirketlerinin temsilcileriyle ekonomik ilişkileri masaya yatırması bekleniyor.

Gaziantep’te Depremzedeleri Ziyaret Edecek

Gaziantep ziyaretinde ise Steinmeier, depremzedeler için yapılan sığınma evi ve Almanya’nın desteklediği bir okulu ziyaret edecek. Ayrıca, 23 Nisan kutlamalarına katılacak olan Cumhurbaşkanı Steinmeier, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyası temsilcileriyle buluşacak.

Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüşecek

Ziyaretin son durağı Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelecek olan Steinmeier, Ankara Üniversitesi’ni ve Anıtkabir’i ziyaret edecek, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakacak.

İlgili Yazılar