Airbnb’de Fiyatlar Nasıl Belirlenir?  

Airbnb’de Fiyatlar Nasıl Belirlenir?

Airbnb’de Fiyatlar Nasıl Belirlenir?   

Airbnb’de Fiyatlar Nasıl Belirlenir?

 

Airbnb dünya genelinde tercih edilmekte olan bir sistemdir. Bu sistem aracılığı ile konaklama ihtiyaçlarına yanıt bulunur. Seyahat edenlerin konaklamak istediklerinde günlük, haftalık ya da aylık gibi sürelerde eve ihtiyacı olur. Bu gereksinime yanıt veren sistem ise Airnbn ile kullanıcılara sunulur.

 

Airbnb’de rezervasyon yapan kişiler öncelikle kiraladıkları evlerin gecelik fiyatı üzerinden ücretlendirmeye tabi olur. Bunun yanı sıra ev sahiplerinin belirlediği ilave ücretler ya da sistemin belirlediği ek ücretler de olabilir.

 

Airbnb’de Fiyatlandırma

 

Airbnnb’de fiyatlandırma yapılırken çeşitli kriterlere uyulur. Bunlar arasında ülkelere göre değişen uygulamalara da rastlamak mümkündür. Örneğin Çin dışındaki tüm ülkelerde geçerli olan temizlik ücreti ev sahipleri tarafından talep edilebilir.

 

Airbnb sistemi de misafir hizmet bedeli adı altında bir ücret alır. Bazı ev sahipleri kiralama işlemi sırasında belirli sayıdaki misafirlerin dışındaki kişilerden ek ücret talep edebilir. Ayrıca ev sahipleri depozito ücreti de isteme hakkına sahiptir.

 

Fiyatlandırma işlemleri sırasında bazı ülkelerde yaşayan misafirlerden KDV vergisi ilave olarak alınabilir. Amerika merkezli bir kuruluş olan Airbnb 2008 yılından bu yana dijital platformlar üzerinden faaliyetlerini yürütür.

 

Sistem yasal bir web adresi üzerinden kullanıcılara ulaşır. Bu adreste ev sahiplerinin profil bilgileri yer alır. Kiracılar diledikleri özellikteki evleri sisteme üye olmak zorunda kalmadan kiralayabilir. Bu sistemde kişilerin evlerinin yanı sıra odalarını da kiralaması mümkün olur.

 

Seyahat edenler beğendikleri evleri bütçeleri için uygun bulduklarında sistem üzerinden kiralama yapar.

 

Ev sahipleri Airbnb sistemi üzerinden evlerini kiraya vermek istediklerinde öncelikle kaydolmaları gerekir. Kaydolarak profil oluşturduklarında ise evleri hakkında genel bir bilgilendirme yapmaları uygun olur.

 

Ev sahipleri evlerinin tamamını ya da odasını kiraya verdiklerinde bu durumu açıkça belirtmelidir. Ayrıca rezervasyon iptallerinin nasıl yapılacağı, evde konaklama süreleri, depozito bilgileri, evin profesyonel fotoğrafları, günlük ücretlendirmenin ne olduğu da ev sahibi tarafından bildirilen açıklamalar arasında yer alır.

 

Airbnb üzerinden evini kiraya veren ev sahiplerine mail adresleri üzerinden sistem tarafından rezervasyon bilgileri iletilir. Ardından da 24 saatin bitiminden itibaren hesaplarına ödemeler yatar. Müşteriler açısından ise sistem üzerinden ev kiralamak için üyelik yapmak gerekmez.

 

Konaklama tercihine göre gecelik fiyat aralığı sistemden taranabilir. Oda tipi ev seçildiğinde tüm evle ilgili gecelik fiyatlar çıkarken müşterek oda seçildiğinde ise kişi başı gecelik fiyatlara ulaşılır. Müşteriler sistemde evin bulunduğu sekmeyi tıkladıklarında evin toplam fiyatı, evin fotoğrafları, haritadaki konumu, konaklama koşulları, evle ilgili yorumları görebilir.

 

Ayrıca sistem üzerinde ev sahibi ile ilgili bilgilere de ulaşılabilir. Bu sayede de ev sahibinin sorulara geri dönüş süresi, kendi hakkındaki tanıtım yazısı gibi bilgilere ulaşmak da kolay olur. Evler kiralanırken bazı ev sahipleri gecelik fiyatın üzerine ilave olarak temizlik ücreti de koyabilir. Depozito da isteğe göre tercih edilen bir bedel olurken Airbnb sisteminin hizmet bedeli de unutulmaması gerekir. Toplam fiyat tüm bu unsurları içine alacak şekilde ayarlanır.

 

Airbnb Fiyatlar Kişi Başı mı?

 

Airbnb sisteminde evler kişi başı ya da tüm ev şeklinde belirlenebilir. Bu durumda da tüketicilerin tercihlerine uygun seçim yapması gerekir. Kısa süreli kiralamaların uzun süreli kiralamalar baz alındığında daha fazla kazanç sağladığı görülür.

 

Bu nedenle de ev sahipleri için yüksek gelir elde etmenin bir yolu kısa süreli ev kiralaması yapmaktır. Ev sahipleri evlerinin tamamını ya da odasını da bu sistemle kiralayabilir. Airbnb fiyatları belirlenirken de tercih edilen işleme göre kişi başı ya da oda fiyatı şeklinde seçenekler sunulur.

 

Kiralama işlemini yapacak olanlar buna göre bir seçim yapabilir. Ev kiralama hizmeti alınırken ilave hizmetlere gerek duyulduğunda Dodo ile çalışmak ayrıcalık sunar. Bu nedenle de Dodo’nun profesyonel hizmetleri hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir.

 

Dodo ve Ev Kiralamaya Ek Hizmetler

 

Evlerini kiraya vermek isteyenler için ek hizmetlere gerek duyulduğunda Dodo’dan yardım alınabilir. Dodo mülk performansının takip edilmesi konusunda müşterilerine destek sunar. Bunun için Dodo müşteri portalından bilgi alınabilir.

 

Kiralanan evlerde ortaya çıkan çeşitli ihtiyaçlar olur. Bunlardan biri de profesyonel temizlik hizmetidir. Dodo bu konuda nitelikli firmalarla çalışır ve sürecin kontrolünde disiplinli bir çalışma anlayışına sahiptir.

 

Dodo ile çalışıldığında konaklama konusunda profesyonel bir destek alınmış olur. Bu nedenle de müşterilerin kesintisiz bir hizmete ulaşabilmesi sağlanır. Rezervasyonların güvenli hale gelmesinden 7/24 yardım hizmetine kadar birçok seçenek müşterilere sunulur.

 

Müşteri taleplerinin analiz edildiği çalışmalar sırasında bireysel ihtiyaçlara yanıt verebilecek kapasitede bir iş disiplini ile çalışılır. Bu sebeple de tüm gereksinimler anında yanıtlanır.

 

Dodo ile çalışmak isteyen ev sahipleri bir sözleşme yapmak sureti ile bu ticari ortaklığı başlatabilir. Böylelikle ev sahipleri pek çok konuda sıkıntı yaşamadan kolaylıkla evlerini kiralayabilir ve ortaya çıkacak ek hizmet ihtiyaçları karşısında profesyonel bir destek alır.

 

Dodo ve ev sahipleri arasında 6 aylık süreler ile sözleşme imzalanabilir. Bu sürenin sonunda tarafların memnun kalması halinde ise 12 aylık uzatma süresi uygulanabilir. Ev kiralama hizmeti verilirken ev sahiplerine değerli eşyalarını mülklerinde bulundurmamaları önerilir. Bununla birlikte herhangi bir zarar oluşması durumunda ise Dodo gerekli olan tüm süreçleri yakından takip eder. Dodo’nun iş ortağı olan ev sahipleri bir iş ortağı hizmet sağlayıcısı aracılığı ile sigortalanmaktadır.

 

Dodo’nun Yararları

 

Dodo aracılığı ile kısa dönem kiralama hizmeti veren mülk sahiplerinin gelirlerinde artış yakalaması için çalışılır. Sistem ev sahiplerinin hizmetlerini nitelikli hale getirmenin yanı sıra iş yükünün de azalmasına imkân tanır. Bu sayede ev sahipleri yorulmadan birçok detayı Dodo çözümler.

 

Kiralık dairelerin çevrimiçi listelenmesi, fiyatlandırma süreçleri, fotoğraflanması, misafirlerle iletişime geçilmesi, temizlik hizmeti, konukların check-in işlemleri de Dodo aracılığı ile hızlı ve güvenilir şekilde yerine getirilir.

 

Kısa dönem mülk kiralaması sırasında ortaya çıkabilecek iş yükü Dodo aracılığı ile ortadan kaldırılır. Kiralama işlemlerinin organize edilmesi ve mülk yönetimi gibi konularda profesyonel destek alınması ev sahiplerinin işlerini kolaylaştırır. Bu nedenle de Dodo’nun ayrıcalıklı hizmetlerine ihtiyaç duyulur.

 

Dodo ev sahipleri için çeşitli hizmetleri organize ederken onların gereksinimlerini dikkate alır. Bu sayede iş yükünün azalması sağlanır ve kiracılar açısından da otel konforunda bir konaklama hizmeti ile karşılaşılır.

 

l Profesyonel olarak çekilen ev fotoğrafları aracılığı ile Dodo evlerin sunumunu kolaylaştırır.

  • Uzmanlar tarafından yapılan veri analizleri ile ev sahipleri için fiyatlandırmayı organize eder.

Dodo profesyonel hizmetler veren bir firmadır. Airbnb sistemi aracılığı ile ev kiralayanların ek hizmete gereksinimi olduğunda Dodo’dan yardım alması nitelikli bir kiralama hizmeti için gereklidir. Airbnb sistemi günümüzün dijital ortamlarında ev kiralama işlemlerini kolay hale getirmesi bakımından tercih edilir.

Paylaşım ekonomilerinin önemli hale geldiği ortamlarda Airbnb ve buna benzer platformlar üzerinden hizmet pazarlaması yapılabilir hale gelmiştir. Tüketicilerin ürün ve hizmet satın almak istemeleri durumunda internet ortamı üzerinden gerekli tüm işlemler yapılabilir.

Kiralık ev bulma konusunda dijital platformlar tüketicilere hizmetleri sunarken çeşitli alternatifleri bir arada verir. Airbnb ve benzeri platformlar dünya genelinde tercih edilir ve güvenilirdir. Bu platformlardan hizmet alındığında ortaya çıkabilecek ek hizmet ihtiyaçları karşısında profesyonel nitelikte hizmet alınmak istendiğinde ise Dodo’ya danışılması gerekir.

Detaylı bilgi için https://evinidodola.com/blog/airbnb-ile-gelir-elde-etmek adresini ziyaret edebilirsiniz.