3600 EK GÖSTERGE SON DAKİKA HABERLERİ: 3600 ek gösterge çıktı mı?

3600 ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkacak? Taslağın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulmasının ardından gözler Meclis'e çevrildi. İşte 3600 ek göstergede son durum. 3600 EK GÖSTERGEDE SON DURUM Edinilen bilgiye göre, Yapılan çalışma AK Parti grup toplantısı sonrası Cumhurbaşkanlığı külliyesine giden bakanlar Bilgin ve Nebati tarafından Erdoğan’a da sunuldu. Erdoğan’ın bakanlarla yaptığı görüşmenin yaklaşık 2 saat sürdüğü belirtildi. Erdoğan’ın değerlendirmeleri ışığında nihai halini alacak çalışma ardından yine Erdoğan’ın takdir edeceği tarihte kamuoyu ile paylaşılacak. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tarkan Zengin, düzenlemenin detaylarını TRT Haber`de değerlendirdi. 4 ana meslek grubunun kesinlikle bu düzenlemeden yararlanacağını söyleyen Zengin, "Kapsam içerisinde, belki kamu görevlilerin tamamına 500-600 gösterge verilmesi söz konusu olabilir. 3600’ün üstünde ve altında olanları da kapsaması söz konusu olabilir" dedi. EK GÖSTERGE NEDİR? Ek gösterge, kamu görevlilerinin çalışırken maaşlarını, emekli olduklarında ikramiye ve aylıklarını belirleyen en önemli kalemlerden biri. Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösteriyor. Ek gösterge yükseldikçe emekli aylığı ve emekli ikramiyesi rakamı da yükseliyor.

3600 EK GÖSTERGE SON DAKİKA HABERLERİ: 3600 ek gösterge çıktı mı?

3600 ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkacak? Taslağın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulmasının ardından gözler Meclis'e çevrildi. İşte 3600 ek göstergede son durum.

3600 EK GÖSTERGEDE SON DURUM

Edinilen bilgiye göre, Yapılan çalışma AK Parti grup toplantısı sonrası Cumhurbaşkanlığı külliyesine giden bakanlar Bilgin ve Nebati tarafından Erdoğan’a da sunuldu. Erdoğan’ın bakanlarla yaptığı görüşmenin yaklaşık 2 saat sürdüğü belirtildi. Erdoğan’ın değerlendirmeleri ışığında nihai halini alacak çalışma ardından yine Erdoğan’ın takdir edeceği tarihte kamuoyu ile paylaşılacak.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tarkan Zengin, düzenlemenin detaylarını TRT Haber`de değerlendirdi.

4 ana meslek grubunun kesinlikle bu düzenlemeden yararlanacağını söyleyen Zengin, "Kapsam içerisinde, belki kamu görevlilerin tamamına 500-600 gösterge verilmesi söz konusu olabilir. 3600’ün üstünde ve altında olanları da kapsaması söz konusu olabilir" dedi.

EK GÖSTERGE NEDİR?

Ek gösterge, kamu görevlilerinin çalışırken maaşlarını, emekli olduklarında ikramiye ve aylıklarını belirleyen en önemli kalemlerden biri.

Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösteriyor. Ek gösterge yükseldikçe emekli aylığı ve emekli ikramiyesi rakamı da yükseliyor.