3600 EK GÖSTERGE ÇIKTI MI, NE ZAMAN ÇIKACAK? 3600 EK GÖSTERGE KİMLERE, NE ZAMAN VERİLECEK?

3600 Ek gösterge ile ilgili sorular günden güne artıyor. Son zamanlarda gündemdeki yerini koruyan 3600 Ek gösterge ile ilgili üç alternatifli çalışma tamamlandı. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak olan 3600 Ek gösterge için heyecan dorukta. Peki 3600 Ek gösterge kimlere, ne zaman verilecek? 3600 Ek gösterge nedir, kimleri kapsıyor? İşte konuya ilişkin bilinmesi gerekenler... 3600 EK GÖSTERGE KİMLERİ KAPSIYOR? Bu çalışma başta polis, öğretmen, hemşire ve din görevlileri ve olmak üzere 4 meslek grubu için başlatıldı. 3600 EK GÖSTERGE NEDİR? Ek gösterge, kamu görevlilerinin çalışırken maaşlarını, emekli olduklarında ikramiye ve aylıklarını belirleyen en önemli kalemlerden biri. Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösteriyor. Ek gösterge yükseldikçe emekli aylığı ve emekli ikramiyesi rakamı da yükseliyor. 3600 EK GÖSTERGE ÇIKTI MI? İŞTE SON DURUM 3600 ek gösterge düzenlemesi tamamlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tamamlanan çalışma bugün sunulacak. Ardından yapılacak bir revize durumu varsa revize edilecek. Cumhurbaşkanı, Meclis’e gönderin demesi durumunda TBMM’de olacak. Çalışma geldikten sonra Meclis’te de bir çalışma yürütülecek. Kısa süre içerisinde ek gösterge çalışmasının yasalaşması bekleniyor. Konuya ilişkin gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz. ‘3600 ek gösterge’ taslağı hazırYüzbinlerce memur ve memur emeklisinin aylıklarını artıracak olan 3600 ek gösterge düzenlemesinde sona gelindi.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca tamamlanan taslak çalışma, Cumhurbaşkanlığı onayından sonra TBMM gündemine gelecek. Bakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, 3600 ek gösterge düzenlemesinin bakanlıktaki taslak çalışmaları tamamlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayına sunulacak olan taslak düzenleme, daha sonra TBMM’ye gönderilerek yasalaşacak. 3600 ek gösterge için ilk toplantı şubat ayında gerçekleştirilmişti. Mart ayındaki ikinci toplantının ardından süreci bakanlıkla birlikte yürüten Memur-Sen, 2200, 3600, 4800 ek göstergeler arasında yeni kademeler getirilmesini talep etmişti. Memur-Sen, düzenlemenin polis, hemşire, öğretmen ve din görevlileriyle kısıtlı kalmamasını, diğer meslek gruplarının ek göstergelerinin de düzenlenmesini istemişti. Gelinen süreçte ek gösterge ile ilgili yeni bir toplantı bekleniyordu. Ancak, Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’in de mayıs ayı sonunu işaret ettiği düzenleme için doğrudan Cumhurbaşkanlığına gönderme kararı çıktı. Cumhurbaşkanlığı ve TBMM süreçlerinde de ihtiyaç duyulması halinde taslakta düzeltmelere gidilebileceği ifade ediliyor. TBMM sürecinin eylül ayına kadar sürebileceği, düzenlemenin ise 2023 başında yürürlüğe girilebileceği kaydedildi. Memurların unvan, sınıfı ve derecelerine göre değişen ek göstergelerin yeniden belirlenmesiyle, halen çalışan memurların daha düşük, emeklilerin ise daha yüksek oranda aylıklarına yansıma olması bekleniyor.

3600 EK GÖSTERGE ÇIKTI MI, NE ZAMAN ÇIKACAK? 3600 EK GÖSTERGE KİMLERE, NE ZAMAN VERİLECEK?

3600 Ek gösterge ile ilgili sorular günden güne artıyor. Son zamanlarda gündemdeki yerini koruyan 3600 Ek gösterge ile ilgili üç alternatifli çalışma tamamlandı. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak olan 3600 Ek gösterge için heyecan dorukta. Peki 3600 Ek gösterge kimlere, ne zaman verilecek? 3600 Ek gösterge nedir, kimleri kapsıyor? İşte konuya ilişkin bilinmesi gerekenler...

3600 EK GÖSTERGE KİMLERİ KAPSIYOR?

Bu çalışma başta polis, öğretmen, hemşire ve din görevlileri ve olmak üzere 4 meslek grubu için başlatıldı.

3600 EK GÖSTERGE NEDİR?

Ek gösterge, kamu görevlilerinin çalışırken maaşlarını, emekli olduklarında ikramiye ve aylıklarını belirleyen en önemli kalemlerden biri.

Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösteriyor. Ek gösterge yükseldikçe emekli aylığı ve emekli ikramiyesi rakamı da yükseliyor.

3600 EK GÖSTERGE ÇIKTI MI? İŞTE SON DURUM

3600 ek gösterge düzenlemesi tamamlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tamamlanan çalışma bugün sunulacak. Ardından yapılacak bir revize durumu varsa revize edilecek. Cumhurbaşkanı, Meclis’e gönderin demesi durumunda TBMM’de olacak. Çalışma geldikten sonra Meclis’te de bir çalışma yürütülecek. Kısa süre içerisinde ek gösterge çalışmasının yasalaşması bekleniyor.

Konuya ilişkin gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz.

‘3600 ek gösterge’ taslağı hazır

Yüzbinlerce memur ve memur emeklisinin aylıklarını artıracak olan 3600 ek gösterge düzenlemesinde sona gelindi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca tamamlanan taslak çalışma, Cumhurbaşkanlığı onayından sonra TBMM gündemine gelecek. Bakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, 3600 ek gösterge düzenlemesinin bakanlıktaki taslak çalışmaları tamamlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayına sunulacak olan taslak düzenleme, daha sonra TBMM’ye gönderilerek yasalaşacak. 3600 ek gösterge için ilk toplantı şubat ayında gerçekleştirilmişti.

Mart ayındaki ikinci toplantının ardından süreci bakanlıkla birlikte yürüten Memur-Sen, 2200, 3600, 4800 ek göstergeler arasında yeni kademeler getirilmesini talep etmişti. Memur-Sen, düzenlemenin polis, hemşire, öğretmen ve din görevlileriyle kısıtlı kalmamasını, diğer meslek gruplarının ek göstergelerinin de düzenlenmesini istemişti. Gelinen süreçte ek gösterge ile ilgili yeni bir toplantı bekleniyordu. Ancak, Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’in de mayıs ayı sonunu işaret ettiği düzenleme için doğrudan Cumhurbaşkanlığına gönderme kararı çıktı. Cumhurbaşkanlığı ve TBMM süreçlerinde de ihtiyaç duyulması halinde taslakta düzeltmelere gidilebileceği ifade ediliyor.

TBMM sürecinin eylül ayına kadar sürebileceği, düzenlemenin ise 2023 başında yürürlüğe girilebileceği kaydedildi. Memurların unvan, sınıfı ve derecelerine göre değişen ek göstergelerin yeniden belirlenmesiyle, halen çalışan memurların daha düşük, emeklilerin ise daha yüksek oranda aylıklarına yansıma olması bekleniyor.