3 Tesla MR ile görütünleme hizmeti

3 Tesla MR ile görütünleme hizmeti

3 Tesla MR ile görütünleme hizmeti

3 Tesla MR ile görütünleme hizmeti

İçeriğindeki manyetik ve çekim gücü sayesinde3 tesla emar, hastalıkların teşhis edilmesinde büyük role sahiptir. Bu görüntüleme hizmeti sayesinde erken dönemde birçok hastalık teşhis edilir.

Teknolojik içeriklere ve donanıma sahip olan emar sistemleri günümüzde vücudun fark kesitlerini görüntüler ve bilgisayar ortamına aktarır.

Manyetik rezonans özelliğinden dolayı dokular ve kemiklerin yapısı detaylı bir şekilde incelenir. Dolayısıyla 3 tesla mr kardiyoloji, nöroloji ve ortopedi konusunda tercih edilen yüksek çekim güçlü yeni nesil cihazdır.

3 Tesla MR Nedir?

Tıp alanında kullanılan teknolojik görüntüleme sistemleri vücudun ve iç organların genel durumunu net bir şekilde gösterir.

Bu konuda son dönemlerde sıklıkla tercih edilen 3 tesla mr konforlu ve güvenilir özelliğinden dolayı doğru neticeler ortaya koyar.

Kısa sürede ortaya koyduğu net bilgiler sayesinde hastalara doğru tedavi yöntemleri uygulanır. Bu sayede insanların yaşam kalitesi artar.

3 Tesla MR Nasıl Çekilir?

Emar çekimi sırasında hastanın üzerinde bulundurduğu metal eşyaları çıkarması ve uygun giysi giymesi gerekir.

Daha sonra sevdiği üzerine çıkan hasta hareketsiz bir şekilde 10-15 dakika bekler. Bu süre zarfında istenilen bölgenin emar görüntüsü bilgisayar ortamına aktarılır.

3 Tesla MR’ın Avantajları Nelerdir?

3 Tesla emar cihazının en önemli avantajı konforlu ve geniş olmasıdır. Bu özelliğinden dolayı hem kapalı alan fobisi bulunan kişiler hem de kilolular kolayca emar çektirebilir.

Ayrıca 3 Tesla emar cihazı herhangi bir radyasyon içermez.

3 Tesla MR Neden İstenir?

Hastalıklı dokuları ve kaza neticesinde kırılan kemik yapısının genel durumunu görmek amacıyla 3 Tesla emar çekimi yapılır.

3 Tesla MR Ne Kadar Sürer?

Emar çekim işlemleri hastanın 10 dakikasını alır

Rahim Filmi Nedir?

Rahmin, yumurtalıkların ve tüplerin yapısını görüntülemek amacıyla çekilen radyolojik görüntüleri rahim filmi ismi verilir.

Tıp dilinde HSG olarak adlandırılan bu teknolojik yöntem sayesinde kadınların yaşadığı pek çok problem ve hastalık tespit edilir. Özel görüntüleme merkezlerinde yapılan ön görüşme sırasında rahim filmi fiyatları hastalara aktarılır.

Rahim Filmi Ne Zaman Çektirilir?

Rahim filmi daha çok âdet kanamasının başladığı dönemlerde çekilir. Bunun dışında rahim filmi için en uygun zaman adet kanaması bitimi sonrası cinsel ilişki yaşanmadığı durumlarda çekilir.

Çünkü olası bir gebelik durumunda rahim filmi bebeğe zarar verir. Bu nedenle bu konuda hassas davranmak gerekir.

Rahim Filmi Ne Kadar Sürer?

Teknolojik ve donanımlı cihazlar sayesinde günümüzde elde edilen radyolojik görüntüler kısa süre içerisinde tamamlanır.

Bu nedenle rahim filmi yaklaşık 5-10 dakika sürer. İşlemin tamamlanmasının ardından hasta normal yaşantısına döner.

Rahim Filmi Ağrılı Bir İşlem Mi?

Ağrı eşiği kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Her ne kadar rahim filmi ağrısız bir işlem olsa bazı hastalar bu konuda birtakım tereddütler yaşar.

Bu nedenle işlem sırasında hastanın isteği doğrultusunda anestezi kullanılır. Dolayısıyla kullanılan anestezi neticesinde rahim filmi fiyatları farklılık gösterir.

Rahim Filmi Fiyatları

Görüntüleme cihazları sayesinde günümüzde vücudun her bölgesi detaylı bir şekilde görülür.

Bu cihazlardan biri olan ve rahim filmi çekmeyi kolaylaştıran radyolojik görüntüler pek çok hastalığı tespit eder. Özel klinikler ve tercih edilen uzman hekimler neticesinde rahim filmi fiyatları belirlenir.

Görüntüleme Merkezi Hizmetleri Nelerdir?

Genellikle görüntüleme merkezi ve sağlık kuruluşlarında mamografi filmi, tomografi, kardiyak, ultrason, EMG, ultrasonografi gibi çekimler yapılır.

Özel sağlık kuruluşları gibi görüntüleme merkezi olarak hizmet sunan kliniklerde de pek çok radyolojik çekim işlemi yapılır.

Görüntüleme Merkezi Ücretleri Ne Kadar?

Genellikle ücretler merkezlerin sunduğu hizmetler doğrultusunda belirlenir. Her kurumda olduğu gibi görüntüleme merkezi gibi sağlık kuruluşlarında yapılan emar çekimleri ücretlidir.