Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. 2024-YKS’ye İlişkin Önemli Detaylar Açıklandı

2024-YKS’ye İlişkin Önemli Detaylar Açıklandı

Güncel Adana Güncel Adana -
25

YKS 2024 Başvuru Sayısı ve Sınav Detayları

ÖSYM Başkanı Ersoy, ‘2024-YKS’ye ilişkin yazılı açıklama yaparak, 3 milyondan fazla adayın başvurduğunu ve üç oturumdan oluşan sınavın, 245 sınav merkezinde gerçekleşeceğini belirtti. TYT, AYT ve YDT oturumlarında toplam 63 bin 463 emniyet personelinin görev alacağını açıkladı.

Sınav Soru Dağılımları ve Ek Süre Hakkı

TYT’de 120 soru, AYT’de 160 soru ve YDT’de 80 soru sorulacağını dile getiren Ersoy, engelli adaylara ek süre verileceğini de duyurdu. Adayların sınav günü sorunsuz bir şekilde ulaşım sağlamaları için gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.

Sınav Günü Uyarıları ve Önlemler

Sınav günlerinde adayların sorunsuz bir sınav süreci geçirmeleri için gerekli önlemlerin alındığını vurgulayan Ersoy, sınav yerlerine erken ulaşım sağlanması ve gürültüden kaçınılması konusunda uyarılarda bulundu. Adaylara, sınav giriş belgelerini ve kimlik belgelerini yanlarında bulundurmaları hatırlatıldı.

Kapalı Matbaa Süreci ve Personel Görevlendirmesi

Soru kitapçıklarının basımı ve dağıtımı için özel olarak kurulan kapalı matbaa süreci hakkında bilgi veren Ersoy, bu sürecin YDT’nin tamamlanmasıyla sona ereceğini ve görev yapan personellerin aileleriyle buluşacağını belirtti. YKS’nin tüm aşamalarında 1 milyona yakın personelin görev alacağını vurguladı.

ÖSYM Başkanı Ersoy, adaylara başarılar dileyerek, sınavın sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için gerekli tüm önlemlerin alındığını ve sınav sürecinin titizlikle takip edildiğini vurguladı.

İlgili Yazılar