Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Güncel Adana

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. 2024 TUS ve STS Tıp Doktorluğu Sınav Sonuçları Açıklandı

2024 TUS ve STS Tıp Doktorluğu Sınav Sonuçları Açıklandı

Güncel Adana Güncel Adana -
29

TUS ve STS Sınav Sonuçları Açıklandı

2024 TUS ve STS Tıp Doktorluğu sınav sonuçları, adayların uzun süredir beklediği gün geldi. Sınav sonuçları, ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Adaylar, şimdi tercih sürecine odaklanacaklar.

TUS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklandı?

TUS sınav sonuçları, ÖSYM takvimine göre 17 Nisan Çarşamba günü açıklandı. Adaylar, sonuçlarını T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden ve mobil uygulamalarından sorgulayabilirler. Sonuç belgesi gönderilmeyecek, ilan edilen sonuçlar adaylar için geçerli olacaktır.

TUS Nedir?

TUS, yani Tıpta Uzmanlık Sınavı, yılda 2 kez düzenlenen, tıp fakültesi mezunlarının uzmanlık eğitimi alabilmek için girdiği bir sınavdır. TUS, Temel Tıp Bilimleri Testi (TTBT) ve Klinik Tıp Bilimleri Testi (KTBT) olmak üzere iki alt sınavdan oluşur. TUS, yeterlik ve yarışma esaslarına dayanan bir branş seçme sınavıdır. Tıp fakültesi mezunlarının yanı sıra, veteriner, eczacılık, kimya, biyoloji veya tıbbi biyolojik bilimler fakültelerinden mezun olanlar da TUS sınavına başvurabilirler.

İlgili Yazılar