2022 FED FAİZ KARARI | FED TOPLANTISI NE ZAMAN, AYIN KAÇINDA? FED TOPLANTI TAKVİMİ

En sonki yapılan ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizinde 50 baz puan artışa gitti ve yüzde 0,75-1.00 aralığına yükseltti. Dünya piyasasını yakından ilgilendiren FED faiz kararı toplantısı ne zaman? araştırılmaya başladı. Ocak, Mart, Mayıs aylarının ardından FED faiz kararı toplantısı Haziran ayında yapılacak. Peki 2022 Haziran'ın kaçında FED faiz kararı toplantısı gerçekleştirilecek? İşte takvim... FED FAİZ KARARI TOPLANTISI NE ZAMAN? 2022 Haziran FED toplantı tarihi 14 – 15 Haziran tarihlerinde yapılacak. FED FAİZ KARARI NE OLUR? 'Fed'in görevi enflasyonu kontrol altına almak' ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Fed'in ana görevinin enflasyonu yeniden kontrol altına almak olduğunu söyledi. Fiyat istikrarını ekonominin "temel taşı" olarak tanımlayan Powell, Fed'in yumuşak bir iniş yapıp yapamayacağının Fed'in kontrolünde olmayan faktörlere de bağlı olduğunu vurguladı.ABD Merkez Bankası'nın enflasyonu kontrol altına alma mücadelesinin yüksek faizlerin hissedilmesiyle "bazı acılar" içereceğini belirten Powell, ancak fiyatların hızla yükselmeye devam etmesinin daha kötü bir sonuç olacağına işaret etti. Katıldığı radyo programında, "Enflasyonun ne kadar acı verici olabileceğini anlıyorum" ifadelerini kullanan Powell, Fed'in gelecek iki toplantının her birinde faizi 50 baz puan artıracağı beklentisini tekrarlarken, "Eğer işler beklediğimizden daha iyi gider ise daha azını yapmaya, eğer veri yanlış yöne gider ise daha fazlasını da yapmaya hazırız" diye konuştu. Powell, "Her şeyden önemlisi fiyat istikrarını yeniden tesis etmekte başarısız olamayız" dedi. FED FAİZ KARARI TOPLANTI TARİHLERİ 2022 2022 Haziran FED toplantı tarihi 14 – 15 Haziran FOMC toplantısı (Federal Rezerv Açık Piyasa İşlemleri Komitesi) 2022 Temmuz FED toplantı tarihi 26 – 27 Temmuz FOMC toplantısı (Federal Rezerv Açık Piyasa İşlemleri Komitesi) 2022 Eylül FED toplantı tarihi 20 – 21 Eylül FOMC toplantısı (Federal Rezerv Açık Piyasa İşlemleri Komitesi) Son dakik... Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde istenen cezalar belli oldu

2022 FED FAİZ KARARI | FED TOPLANTISI NE ZAMAN, AYIN KAÇINDA? FED TOPLANTI TAKVİMİ

En sonki yapılan ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizinde 50 baz puan artışa gitti ve yüzde 0,75-1.00 aralığına yükseltti. Dünya piyasasını yakından ilgilendiren FED faiz kararı toplantısı ne zaman? araştırılmaya başladı. Ocak, Mart, Mayıs aylarının ardından FED faiz kararı toplantısı Haziran ayında yapılacak. Peki 2022 Haziran'ın kaçında FED faiz kararı toplantısı gerçekleştirilecek? İşte takvim...

FED FAİZ KARARI TOPLANTISI NE ZAMAN?

2022 Haziran FED toplantı tarihi 14 – 15 Haziran tarihlerinde yapılacak.

FED FAİZ KARARI NE OLUR?

'Fed'in görevi enflasyonu kontrol altına almak'

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Fed'in ana görevinin enflasyonu yeniden kontrol altına almak olduğunu söyledi.

Fiyat istikrarını ekonominin "temel taşı" olarak tanımlayan Powell, Fed'in yumuşak bir iniş yapıp yapamayacağının Fed'in kontrolünde olmayan faktörlere de bağlı olduğunu vurguladı.
ABD Merkez Bankası'nın enflasyonu kontrol altına alma mücadelesinin yüksek faizlerin hissedilmesiyle "bazı acılar" içereceğini belirten Powell, ancak fiyatların hızla yükselmeye devam etmesinin daha kötü bir sonuç olacağına işaret etti.

Katıldığı radyo programında, "Enflasyonun ne kadar acı verici olabileceğini anlıyorum" ifadelerini kullanan Powell, Fed'in gelecek iki toplantının her birinde faizi 50 baz puan artıracağı beklentisini tekrarlarken, "Eğer işler beklediğimizden daha iyi gider ise daha azını yapmaya, eğer veri yanlış yöne gider ise daha fazlasını da yapmaya hazırız" diye konuştu.

Powell, "Her şeyden önemlisi fiyat istikrarını yeniden tesis etmekte başarısız olamayız" dedi.

FED FAİZ KARARI TOPLANTI TARİHLERİ 2022

2022 Haziran FED toplantı tarihi 14 – 15 Haziran FOMC toplantısı (Federal Rezerv Açık Piyasa İşlemleri Komitesi)

2022 Temmuz FED toplantı tarihi 26 – 27 Temmuz FOMC toplantısı (Federal Rezerv Açık Piyasa İşlemleri Komitesi)

2022 Eylül FED toplantı tarihi 20 – 21 Eylül FOMC toplantısı (Federal Rezerv Açık Piyasa İşlemleri Komitesi)

Son dakik... Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde istenen cezalar belli oldu